Haberler

Toprak Etiği Uygulama ve Araştırma Merkezi, Düzce, Çilimli Anadolu Kalkınma Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini ağırladı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Projelerini Destekleme Programı 'Toprağımız için El Ele' projesi kapsamında Merkezimizi ziyaret eden öğretmen ve öğrenciler, Merkez Açık Hava Sınıfı'nda ekolojik restorasyonu inceledi. Koordinatör öğretmen Deniz Sökezoğlu Çakır ve projede görevli Emre Arslan ve Nihat Çakır eşliğinde 12 öğrenci ile gerçekleştirilen gezide Merkezimizin ekolojik restorasyon çalışmaları ve biyolojik çeşitliliğin önemi üzerine bilgiler verildi. Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölüm başkanı ve aynı zamanda Toprak Etiği Merkezi'nin kurucu müdürü Prof. Dr. Ufuk Özdağ, genç öğrencilere bilgilendirmelerde bulunarak öğrencilere projelerinde başarılar diledi.

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Yerleşkesinde Doğa Yürüyüşü

12 Kasım 2021

Üniversitemiz bünyesinde faaliyet gösteren Toprak Etiği Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin düzenlediği "Beytepe'de Doğa Yürüyüşü - 3" etkinliği, 12 Kasım 2021, Cuma günü gerçekleştirildi.

Hacettepe Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü Öğrencilerinden Bir Yapım
Sevgiler,
Ufuk

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Yerleşkesinde Doğa Yürüyüşü

11 Mayıs 2018

Üniversitemiz bünyesinde faaliyet gösteren Toprak Etiği Uygulama ve Araştırma  Merkezi tarafından düzenlenen  Bahar Dönemi 1. Beytepe’de Doğa yürüyüşü etkinliği, 11 Mayıs 2018 Cuma günü gerçekleştirildi. 

Toprak Etiği Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ufuk Özdağ, Burlington Iowa’da bulunan Leopold Landscape Alliance’ın davetlisi olarak “Revisiting A Sand County Almanac: A Turkish Perspective” başlıklı bir konferansı verdi. Leopold Landscape Alliance, Aldo Leopold’un çocukluk yıllarını geçirdiği Burlington Iowa’da, çeşitli etkinliklerle Toprak Etiği düşüncesini yaygınlaştırıyor.

25-27 Haziran 2017

Dear Distinguished Aldo Leopold Foundation Board Members, Leopold Landscape Alliance Board Members, and Members of the Leopold Family, I visited Burlington, Iowa, the historically significant city of Aldo Leopold’s boyhood years, on June 25-27, 2017, upon the kind invitation of Leopold Landscape Alliance President, Steve Brower. Landscape architect, naturalist, and historian, Steve’s kind planning of the three-day-long visit, full of excursions to Leopold sites, and his informed explanations of Leopold’s early years, has been one of the most valuable trips of my life.

devamını oku...

Hacettepe Üniversitesi, ülkemizde nesli tükenmekte olan geyikler için sempozyum düzenledi.

5 Nisan 2016 Salı

Hacettepe Üniversitesi, ülkemizde nesli tükenmekte olan geyikler için sempozyum düzenledi. Farklı disiplinlerden araştırmacıların katıldığı sempozyumda geyik üretim faaliyetleri, Türk kültüründe geyik kültü, geçmişten günümüze Anadolu’da geyik gibi konularda sunumlar yapıldı.